09/10

9. října 2018 v 12:37 | Nika |  Říjen
Poslední dny jsou hrozný...
Znáte to, kdy nic nevychází tak, jak má a do toho se na vás nabalují další a další negativní věci?
Mně se to děje za tenhle měsíc až moc často a dnešek je jako den stvořený k ničení.

Můj pohár přetekl a já mám tak neskutečnou zlost... Na sebe a na všechno kolem sebe.

Hm, psala jsem sem tu příhodu s kartou, tak mi včera přišla karta nová, s mým designem... Ale nepřišla na mou adresu, jak jsem žádala - dokonce přímo na schůzce v bance - ale přišla k mým rodičům. Tak chápete to?! Jediný, co uchránilo moje nervy před zlostí bylo to, že maminka sem dnes měla cestu, tak mi ji přivezla.

Druhá jobovka - dnes mi přišla TA karta, po které se sháním téměř měsíc. Voilá, strčte si ji do prdele (pardon, ale jsem vážně naštvaná).

A třetí jobovka - společně s touto obálkou byla v mé schránce ještě jedna obálka. Vyučtování za plyn - uhraďte 4900 kč.

Jéje, to se nám to ale krásně sešlo, jaký to radostný den plný radostných zpráv.

Protože já si zrovna teď můžu dovolit takové výdaje, protože zrovna teď mám práci svých snů a vydělávám miliony...

A to je přesně ten důvod, proč jsem chtěla změnit práci a mít lepší peníze, protože nejsem na takové situace připravena.

Dva roky! Dva roky pracuji a za dva roky se stále vezu na horské dráze zvané "Od výplaty k výplatě" a když se konečně vyhrabu z dluhu, který jsem měla u našich, stane se zase tohle. Nemám práci a moje výplata, která je za dveřmi zřejmě poputuje i na výdaje za další měsíc, takže nebudu mít ani kus žvance do pusy... Šetřit můžeš jak chceš... Jsi pět tisíc korun v plusu? Tak mi ti pošleme vyúčtování za plyn...

Což mě přivádí na spoustu otázek, jak je možný, že mám tak obrovský nedoplatek...
Je to od ledna do konce září - celých devět měsíců... Čtyři jsem prakticky měla spotřebu plynu o 60% méně, než chladné měsíce, kdy je potřeba trochu si přitopit. Jak je tohle možný???

A taky ty papíry... No to vám zůstává rozum stát. Takové názvy a kalkulace. Ve výsledku mám pocit, že mi tam snad napočítali něco, co se mě netýká...

No přejděme dál, to bylo jak se tak říká do třetice všeho zlýho.

Ale můj přenádherný úterní den pokračuje.

V devět ráno měl přijet revizák na kotle - přijel v deset, jak jsem se později dozvěděla, problémy s autem. No oukej, ale on to vzal od horních bytů.
Je 11:54, já jsem mrzutá, hladová a moje maminka, která sem za mnou přijela, byla vykopnuta z mého bytu, aby šla do města sama, protože tohle bude ještě na dlouho a ona si potřebuje zařídit spoustu věcí.

Já jsem tak vytočená do běla.

Mám pocit, jak kdyby se mi hroutil svět. Já vím, že prakticky o nic nejde, s maminkou si můžu sednout někde v kavárně na hodinu. Dluhy nemám a veškeré věci mám poplacené. A kdyby bylo nejhůř, rodiče se zasazují o to, že mě finančně podrží. Práce bude, je teprve 9. 10., tak co plaším... Ale já ten pocit prostě mám.

Je mi hrozně, osobní selhání a pořád klesám a klesám...

Potřebuju nějaké své druhé já, které mi bude sedět na rameni a pořád mi našeptávat, že to bude v pořádku než se týden přehoupne. Ale já nevím... Uklidňuju sama sebe, ale nestačí to.

A do toho moje sestra... Mám tu rozepsaný článek ze soboty, kdy jsem na ni byla tak neskutečně naštvaná... Ale více méně to ze mě opadlo a já ani neměla chuť článek dopsat. Ale naštvaná na ni stále jsem. Nechci tu nijak rozepisovat, jaký kušofty mezi sebou máme, ale za to všechno by se mi měla klanit. A ona se ke mně chová jako k nějaký kámošce.

A výsledek? Ještě si na mě stežuje mamce, jak jsem hrozná a urážím se kvůli každý blbině. Potřebovala by dostat facku, aby se jí v tý hlavě rozsvítilo.

Prozatím se mějte, já jdu čekat na revizi kotle... Stále ještě...
S pozdravem, Nika
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Joina Joina | Web | 9. října 2018 v 17:29 | Reagovat

Znám to naprosto stejně, ale krátkou dobou jsem si řekla dost a zkouším všechno pozitivně překonat. Zkouším se nerozčilovat a nějak všechno beru s nadhledem.
Neboj, určitě se to nějak všechno urovná.

2 Nika Nika | Web | 10. října 2018 v 12:31 | Reagovat

[1]: Díky moc. Snažím se též, ale ty věci se vždy nečekaně objeví a člověk má pak pocit bezmoci, přijdou negativní myšlenky a bum, nadhled je ten tam... :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama