06/11

6. listopadu 2018 v 20:53 | Nika
Tak jsem zase tu po dlouhé době...

Jak kdybych byla bez přístupu internetu nebo moc zaneprázdněná. Ale popravdě jsem na nic neměla náladu.
Ani teď nemám, abych byla upřímná.

Listopad...

Musím se smát, jak jsem si původně myslela, jak můj život bude od října báječný a úžasný. Jak budu mít spoustu času na sebe, na své koníčky a polepším si ohledně peněz.

A kde jsem dnes? Už přes měsíc doma na podopoře, dlužím rodičům nemalou částku a práce v nedohlednu...

Já vlastně ani nevím, co chci napsat...
Jsem momentálně plná negativních myšlenek, že bych nejradši něco rozbila, někomu ublížila... Udělala něco, co by někomu ublížilo víc, než si teď připadám ublížená já.
Víte, ještě koncem minulého týdne jsem byla celkem v pohodě, říkala jsem si, tak co hold budu ještě jeden měsíc na podpoře a ono se to nějak rozlouskne.
Jenže všichni na mě neustále vyvíjejí jakýsi tlak a já už to psychicky nezvládám.
To je pořád samé "Tak co, ozvali se ti z bla bla bla?" a "Už máš práci?"...

A do toho se už kolem mě hrotí Vánoce...

Na ty jsem měla takových plánů, takových vyhlídek. A teď si nemohu ani dovolit koupit jediný dárek...
Je mi hrozně...
A nevím co s tím...

Už jsem se dostala do takové té fáze, že ani ven nechodím. Celý den nic nedělám. Nic mě nebaví... Momentálně je vlastně jedno, jestli je venku hezky, páč mám většinou depky z nadcházejícího sychravého a chladného počasí...

Vím, že spousta lidí se cítí stejně jako já, má stejné nebo podobné problémy jako já... Ba je na tom hůř než já... Ale přeci jen, musí to být tak hrozné?

Nejhorší samota, jakou si člověk nechce přát.
A je jedno, že po vašem boku je starostlivá kočka a rodina neustále volá a píše...

Už ani nevím, jestli má vůbec smysl mít nějakou naději a věřit...
Jediné, v co momentálně věřím, je v lepší (pozitivnější) závěr týdne, když už začátek stál za nic...

Doufám, že vy jste měli lepší start do nového týdne.
S pozdravem, Nika.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nikola • thanksnikola.blog.cz Nikola • thanksnikola.blog.cz | Web | 6. listopadu 2018 v 23:23 | Reagovat

Zajímalo by mě v jakém směru hledáš práci, že máš takový problém ? :-( já jsem odmaturovala a hned jsem šla dělat servírku, neříkám, že jsou to nějaký super vyhlídky do života, ale vydělávám si hezký peníze sama zvládnu platit nájem a "užívat" si rozumně života :-)

2 Mari Mari | Web | 9. listopadu 2018 v 10:41 | Reagovat

Dobrou práci není snadné najít. Jestli jsi ale připravená dělat cokoliv, pak by to nemělo být zas až tak těžké :-) Moje první práce po maturitě byla v továrně a snad každý tam si tam sem tam vzal volno aby mohli jít na pohovor, jelikož nikdo nechce na věky dělat tuhle příšernou práci.

Moje současná práce není o tolik lepší, ale je to v pohodě. Hodně štěstí do budoucnosti.

3 Nika Nika | Web | 9. listopadu 2018 v 13:37 | Reagovat

Hledám práci v různých oborech, ale taky je nutné podotknout, že v těch, ve kterých vím, že mi to půjde... Práce servírky zrovna není pro mě, když dokážu dvakrát vylít kafe, než ho donesu z kuchyně do obýváku... Ale o to nejde, nabídek je spousta, spíš jde o to, že se spousta lidí/firem ani neozve (takové to děláme mrtvého brouka nebo "určitě se ozveme" známe všichni), gympláka bez vyučení v oboru také nikde moc nechtějí, co jsem tak zjistila, ačkoliv to není podmínka přijetí a také jsem odešla z práce, protože už mě nebaví žít od výplaty k výplatě a nikam se neposouvat. Člověk si má jít za tím, čeho chce dosáhnout a já určitě nechci po zbytek života živořit, dělat práci, kterou ani nechci za pár šupů a třást se při každém vyúčtování za energie, páč nemám našetřeno :-?

4 Mari Mari | Web | Neděle v 10:30 | Reagovat

[3]: Ono ani s maturitou z určitého oboru to není snadné. Pokud člověk není bohatý už ze začátku a neb´má dobré známosti, je celkem těžké to v dnešní době někam dotáhnout.

Čeho by si ráda dosáhla? Já bych se ráda dala na herectví a modeling a tak to sem tam dělám o víkendech při mojí stálé práci. Taky se učím jezdit na koni, aby kdyby to nevyšlo, tak bych mohla v budoucnu pracovat ve stáji, což by mě taky moc bavilo. Ono je jednoduché si najít cíl, někdy je ale celkem těžké toho cíle dosáhnout.

5 Nika Nika | Web | Čtvrtek v 17:19 | Reagovat

[4]: Přesně tak, je to jen o známostech a penězích...
Pane jo, závidím. Já jsem spíš ten typ, co má cíl, ale není schopen ho uskutečnit - také jsem umělkyně, ale po výtvarnické stránce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama